Back

ⓘ Vrhovni štab NOV in POJ




                                     

ⓘ Vrhovni štab NOV in POJ

  • Vrhovni štab NOV in DVJ januar - november 1942
  • Generalštab Jugoslovanske armade 1. marec 1945 -?
  • Vrhovni štab NOPOJ 26. september 1941 - januar 1942
  • Vrhovni štab NOV in POJ november 1942 - 1. marec 1945
  • Glavni štab NOPOJ? - september 1941
                                     

1. Sestava

Vrhovni poveljnik NOV in POJ
  • Josip Broz Tito
Načelnik
  • Arso Jovanović december 1941 -?
Pomočnika
  • Pavle Ilić
  • Velimir Terzić
Člani
  • Peko Dapčević maj 1942 -?
  • Aleksandar Ranković december 1941 -?
  • Milovan Đilas december 1941 -?
  • Ivan Milutinović december 1941 -?
  • Edvard Kardelj december 1941 -?
  • Arso Jovanović december 1941 -?
  • Ivan Rukavina maj 1942 -?
  • Vlado Šegrt maj 1942 -?
  • Vlada Zečević maj 1942 -?
  • Svetozar Vukmanović-Tempo december 1941 -?
  • Rade Hamović maj 1942 -?
  • Radivoje Jovanović maj 1942 -?
  • Vladimir Popović december 1941 -?
  • Sava Kovačević maj 1942 -?
  • Ivan Maček - Matija avgust 1942 -?
  • Franc Leskošek avgust 1942 -?
  • Petar Drapšin maj 1942 -?
  • Savo Orović maj 1942 -?
  • Vojislav Đokić maj 1942 -?
  • Ivo Lola Ribar december 1941 -?
  • Sreten Žujović december 1941 -?
  • Uglješa Danilović maj 1942 -?